D
Certifikovaná likvidace dat
Vše pro Vaše DATA

Certifikovaná likvidace dat

Degaussing – bezpečné mazání dat

DISKUS nabízí nevratné smazání dat z médií za použití demagnetizátoru (degausseru).

V mnohých organizacích vyvstává problém jak naložit s důvěrnými informacemi, které jsou uloženy na datových médiích, určených k likvidaci. Pouhé smazání souborů, které se běžně používá, nezaručuje, že data byla odstraněna fyzicky. Odborníci na IT technologie jsou dokonce schopni získat data i z formátovaných disků. Jedním z často používaných způsobů mazání dat je demagnetizace (degaussing) za použití speciálního zařízení.

Co je demagnetizace – degaussing ?

Demagnetizace umožňuje trvalé odstranění magneticky zapsaných dat i z nefunkčních pevných disků, datových pásek, a umožňuje vrácení médií výrobci, nebo jejich ekologickou likvidaci. Demagnetizátor vytváří silné elektromagnetické pole, které je klíčové pro eliminaci dat. Data z datových pásek, typu LTO, 3592, T10K apod., pevných disků 2,5 a 3,5” jsou po demagnetizaci nenávratně smazána a média již nadále nejsou použitelná. Starší typy datových pásek např. DLT, DDS, audio a video kazety, lze po demagnetizaci opětovně použít.

Jaké zařízení používáme?

Profesionální degausser ProDevice ASM120 je prvním automatickým demagnetizátorem, který je schopen vytvořit magnetické pole o intenzitě 11.000 Gauss. Po použití takovéhoto zařízení mají uživatelé jistotu, že odstranění dat z nosičů je trvalé. Demagnetizátor trvale zlikviduje data i z již nefunkčních datových nosičů, jako jsou pevné disky, datové pásky, a umožňuje, aby nosiče byly po smazání vráceny výrobci na likvidaci. Ovládání demagnetizátoru ASM120 je velmi jednoduché – stačí umístit médium do přihrádky a přibližně po 30 vteřinách jsou data z nosiče smazána. Speciálně navržená přihrádka usnadňuje snadnou manipulaci s nosiči. Jak pracuje Degausser ProDevice ASM120 se podívejte zde https://youtu.be/04o8UqkhXe0.

Demagnetizátor ASM120 je vybaven LCD displejem, který zobrazuje počet smazaných médií v jedné dávce a celkový počet smazaných médií.
ASM120 uchovává historická data ve své paměti: datum, počet mazacích cyklů a generovaných magnetických pulzů. V paměti je uloženo 1000 záznamů a v případě, že dojde k zaplnění tohoto prostoru, jsou staré záznamy přepisovány.

Ve srovnání s demagnetizátory ostatních výrobců je ASM120 Professional vybaven funkcí PRE-PAID, která zákazníkovi umožní předplatit si potřebný počet mazacích cyklů. Při překročení nastaveného počtu mazání dojde k zablokování degausseru a pro další funkčnost je zapotřebí zakoupit další licenci.

Tato funkce umožnuje, aby proces demagnetizace probíhal v prostorách zákazníka a tedy plně pod jeho kontrolou. Tím je take zamezeno případnému úniku dat třetí osobou.

Degausser ProDevice ASM120 je vhodný pro mazání následujících typů médií:

  • Pevné disky 2,5″ a 3,5″
  • Zabudované/serverové disky 
  • Datové pásky: LTO1-LTO8, DLT, SDLT, DDS, DAT, AIT, Travan, SLR, QIC, 3592, 3590E, 3490E, 3480, 9840, 9940, T10K, VHS
  • Floppy disky, audio a video kazety

Degausser ASM120 splňuje požadavky a normy na bezpečné odstranění dat podle následujících předpisů:

PCI DSS (Payment Card Industry) Data Security Standard, NIST (National Institute of Standards and Technology)
Guidelines for Media Sanitization, NIST SP 800-36, NIST SP 800-88, HIPAA (Health Insurance Portability and
Accountability Act), PIPEDA (Personal Information Protection and Electronic Documents Act), HMG CESG IS5, Journal
of Laws as of 2004, No. 100, Item 1024.

Zaručujeme, že vaše data budou odstraněna efektivně a neobnovitelně.