D
Certifikovaná likvidace dat
Vše pro Vaše DATA

Nový život pro starou technologii. Magnetické pásky LTO-9 uloží až 45 TB dat.

Sice s ročním zpožděním, ale jsou tady. Konsorcium Ultrium oznámilo, že devátá generace magnetických pásek LTO (Linear Tape-Open) je připravená pro komerční nasazení.

LTO-9 je zpětně kompatibilní s LTO-8, takže nové mechaniky budou umět pracovat s původními kazetami. Poprvé v historii se nepovedlo mezigeneračně zdvojnásobit kapacitu. Předchůdce z roku 2017 nabídl 12 TB (30 TB s využitím komprese), LTO-9 slibuje 18 TB (45 TB s kompresí).

Rychlost zápisu se zvýšila na 400 MB/s (1000 MB/s s kompresí), zaplnit celou cartridge ale i tak potrvá půl dne. Pásky LTO-9 mají nově 1.035 metrů, jsou tenké jen 5,2 mikrometru a nesou 8.960 podélných záznamových stop.

Fujifilm, Sony, HPE již oznámily první kazety, společnosti IBM a Quantum pak mají hotové i mechaniky. 

Ultrium už naplánovalo, kam by se formát LTO měl ubírat v budoucnu. Nadcházející tři generace archivních médií prý posunou nativní kapacity na 36, 72 a 144 TB, v komprimované podobě to bude 90, 180 a 360 TB.

Můžeme Vám již nabídnout pásky LTO-9 od IBM i HP ve variantách RW i WORM a v balení jednotlivém nebo v tzv. „librarypack“, kdy jsou pásky baleny po 20 ks v plastovém výlisku (a následně v pevném kartónovém obalu). Toto balení je velice vhodné pro prvotní nákupy do nových knihoven nebo při nákupu velkého množství, kdy velice snížíte množství plastového odpadu.

Na Vaše přání Vám k páskám dodáme i profesionální labely TriOptic, případně Vám i od 100 ks výše na pásky labely profesionálně nalepíme.