D
Certifikovaná likvidace dat
Vše pro Vaše DATA

Nedostatek pásek LTO 8 ? Máme pro Vás řešení ! Pásky LTO 7 type M.

Máte problémy s nákupem datových kazet LTO 8 ? Zvyšte úložnou kapacitu LTO 7 o celých 50% !
Vzhledem k omezené dostupnosti na trhu s páskami LTO 8 všech značek máme pro Vás řešení. Objednejte si u nás pásky LTO 7, které splní standardy drive pro LTO 8.
Zvýšíte tím kapacitu pásek LTO 7 o celých 50% z 6/15 TB na 9/22,5TB. Takové datové pásky, které mají označení LTO 7  type M, Vám můžeme dodat velice rychle.  Pásky LTO 7 type M lze použít pouze v jednotkách LTO 8.
 

Pásky typu LTO 7 type M jsou inicializovány při prvním přístupu k jednotce LTO 8 v automatizačním prostředí, které podporuje typ M.

Při prvním zápisu páskové jednotky na novou pásku provede zařízení inicializaci, která nastavuje tabulky v paměti kazety, včetně podrobností o umístění stop, inicializační jednotce a další informace o údržbě. Tyto tabulky se liší pro inicializované kazety LTO 7 a inicializované kazety LTO 7 type M, takže je třeba nastavit jednotku, aby zvolila správnou metodu inicializace.

Můžete inicializovat kazety typu LTO 7 type M v knihovně LTO 8, která podporuje model LTO 7 type M. Knihovna rozhoduje o typu kazety založené na čárovém kódu kazety – pokud jsou poslední dva znaky „M8“ bude inicializován jako typ M, jinak bude inicializován jako standardní kazeta LTO 7.

Pokud je na kazetu, která již byla inicializována jako standardní kazeta LTO 7, umístěn čárový kód „M8“, zůstane kazeta kazetou LTO 7. V takovém případě knihovna umožní zápis a čtení kazety v páskových jednotkách LTO 8, ale po vysunutí upozorní na to, že je kazeta nesprávně označena. Knihovna neumožní načtení kazety s čárovým kódem „M8“ do páskové jednotky LTO 7.

Aby nedošlo k záměně štítků, které neodpovídají kazetě, jsou kazety typu M8 inicializovány pouze v knihovnách nebo autoloaderech. I když samostatné jednotky LTO 8 neinicializují kazety typu M, mohou plně číst a zapisovat kazety LTO 7 type M, které byly inicializovány v knihovně.

Jaký je rozdíl mezi standardními médii LTO 7 a LTO 7 Type M ?

LTO 7 type M médium je vytvořeno ze standardního čtecího / zapisovacího média LTO 7 během procesu inicializace. Tento proces nastavuje různé informace v paměti kazety a umožňuje jednotce LTO 8 zapisovat o 50% více stop než u standardních kazet LTO 7.

UPOZORNĚNÍ !!!

Firmware páskových knihoven TS4500 verze 1.4.1.2 přidal kromě podpory předinicializovaných kazet M8 podporu pro neinicializované kazety M8. Pásková knihovna TS4300 umí od verze firmware 1.1.1.1-B00 také inicializovat neinicializované kazety M8 (již inicializované M8 podporuje také). Pásková knihovna TS3500 podporuje pouze předem inicializované kazety M8. V každém páskovém produktu s kazetami M8 je minimální verze firmwaru páskové jednotky LTO 8 HB82.
Kazety inicializované jako LTO 7 type M již nelze zpětně použít v driverech LTO 7 (jen LTO 8).

Dodací lhůta je cca 7 dní.

Pro objednání nás kontaktujte !
 
Typ pásky Nativní kapacita Kompatibilita s drivery
LTO 8 12 TB LTO 8
LTO 7 type M 9 TB LTO 8
LTO 7 6 TB LTO 7, LTO 8